WordPress İletişim Formu Contact Form 7

Contact Form 7 ile birden çok iletişim formunu yönetebilir, buna ek olarak formları ve e-posta içeriklerini esnek bir biçimlendirmeyle özelleştirebilirsiniz. Form ajax ile güçlendirilmiş gönderim, CAPTCHA, Akismet istenmeyen filtreleri ve daha bir çok özellik destekliyor.

DOKÜMANLAR VE DESTEK
İletişim Formu 7 ile ilgili dokümanlar , SSS ve daha ayrıntılı bilgileri contactform7.com adresinde bulabilirsiniz . Sorunuzun yanıtını SSS’de veya belgelerden herhangi birinde bulamadığınızda, WordPress.org’daki destek forumuna bakın . Sorununuzla ilgili hiçbir konu bulamıyorsanız, konu için yeni bir konu gönderin.

İLETİŞİM FORMU 7’NİN DESTEĞİNİZE İHTİYACI VAR
Sizin gibi kullanıcıların katkıları olmadan bu ücretsiz eklenti için geliştirme ve desteğe devam etmek zordur. İletişim Formu 7’yi kullanmaktan hoşlanıyorsanız ve faydalı buluyorsanız, lütfen bağışta bulunmayı düşünün . Bağışınız, eklentinin sürekli gelişimini ve daha iyi kullanıcı desteğini teşvik etmeye ve desteklemeye yardımcı olacaktır.

GİZLİLİK BİLDİRİMLERİ
Varsayılan yapılandırmada, bu eklenti kendi başına şunları yapmaz:

gizlilik ile kullanıcıları izlemek;
herhangi bir kullanıcının kişisel verilerini veritabanına yazmak;
harici sunuculara veri gönderme;
çerez kullanın.
Bu eklentideki belirli özellikleri etkinleştirirseniz, iletişim formu göndericisinin IP adresleri de dahil olmak üzere kişisel verileri servis sağlayıcısına gönderilebilir. Bu nedenle, sağlayıcının gizlilik politikasının onaylanması önerilir. Bu özellikler şunları içerir:

reCAPTCHA ( Google )
Akismet ( Automattic )
Sürekli İletişim ( Uluslararası Dayanıklılık Grubu )

ÖNERİLEN EKLENTİLER
Aşağıdaki eklentiler Contact Form 7 kullanıcıları için tavsiye edilir:

Flamingo , Takayuki Miyoshi – Flamingo ile, iletişim formu üzerinden gönderilen mesajları veritabanına kaydedebilirsiniz.
Bogo, Takayuki Miyoshi – Bogo baş ağtılarına sebep olmayan, basit ve çok dilli bir eklentidir.

 

KURULUM 

  1. contact-form-7 klasörünü /wp-content/plugins/ dizinine yükleyin.
  2. Eklentiyi Eklentiler ekranından etkinleştirin ( Eklentiler> Yüklü Eklentiler ).